2016. április 27., szerda

Eladó Szuhoj, apró hibákkal!




Egy elvileg működőképes, kisebb-nagyobb javításra szoruló vadászgépet kínál megvételre a használt járművek internetes hirdetései oldalain egy moldovai gazda.
Valahol Chisinau térségében parkol egy családi ház szomszédságában egy eladásra kínált, 72 ezer óra üzemidős SzU-35-ös vadászgép. Az ismeretlen hirdető állítása szerint a Szuhoj működőképes állapotban van, csupán némi felújítást igényel, mivel törött a pilótafülke burkolata, és a mellékelt képről ítélve a futóműve sincs rendben - írja a Komszomolszkaja Pravda.
A hirdetés feladója mindössze 85 ezer eurót (azaz 26,3 millió forintot) kér az újkorában óránként közel 2400 kilométeres repülési sebességre is képes, 2007-ben gyártott gépért. Az eladásra kínált vadászgép adatai között nem szerepel, hogy milyen fegyverzet jár hozzá, mint ahogy az üzemanyag-fogyasztásáról sem esik szó.
A Szu-27M továbbfejlesztett változataként készült Szuhoj-35-ösök a kiemelkedő manőverező képességgel rendelkező, többfunkciós vadászgépek 4++ generációjához tartozik. A fegyverterhelés tekintetében 8 tonnát is elbír, szemben elődjének 6 t-s teherbírásával.

2016. április 9., szombat

Jelentősen visszaesett a menedékkérők száma Németországban




Márciusban közel húszezer ember adott csak be kérelmet, míg tavaly decemberben ez a szám 120 ezer volt. Az első három hónapban összesen 170 ezer kérelem érkezett, míg a tavalyi év utolsó három hónapjában 500 ezer.

Ezt erősítették meg a közelmúltban a német rendőrség kiszivárgott adatai is.

A változtatás mögött a balkáni útvonalnak nevezett szakasz lezárása áll. Angela Merkel német kancellár korábban bírálta Ausztriát, Macedóniát és a többi térségbeli országot, amiért lezárták a határaikat, ezzel pedig válságot idéztek elő Görögországban, Merkel számára politikailag mindenképp jól jön ez a fejlemény, hiszen óriási volt rajta a nyomás menekültpolitikája miatt.

Merkel így most már arról beszélhetett, hogy mostantól az érkező menekültek miatti válságmenedzselés helyett arra kell inkább koncentrálniuk, hogyan integrálhatják azt a több mint egymillió embert, aki tavaly érkezett az országba.

Ezek a hírek a BBC tudósítása szerint azután jelentek meg, hogy a Törökország és az EU kötött született, vitatott megállapodás értelmében migránsok második csoportját is visszaküldték Törökországba Görögországból. Több mint 120, főleg pakisztáni embernek kellett pénteken hajókkal Leszbosz szigetéről Törökországba utaznia.

Hétfőn már visszaküldték a migránsok első csoportját, több mint kétszáz embert, de a visszaküldés utána lelassult, mert rengetegen kezdtek el menedéket kérni Görögországban. A török-EU megegyezés alapján azokat fogják visszaküldeni, akiknek a kérelmét elutasítják majd. Viszont minden visszaküldött menekült után az EU átvesz Törökországtól egy szír menekültet, aki megfelelt a menedékkérelmi követelményeknek.

Emberi jogi szervezetek élesen bírálták a megállapodást, mivel szerintük Törökország nem egy biztonságos harmadik ország, és az oda visszaküldött migránsok élete nem lesz biztonságban.

Merkel most arról beszélt, hogy a szíriai tűzszünetnek is köze lehet a menekültek számának csökkenéséhez. Elemzők szerint ugyanakkor a balkáni útvonal lezárásának nagyobb hatása volt, jelenleg is mintegy 11 ezer ember várakozik a macedón-görög határnál. Arról, hogy milyen állapotok uralkodnak Görögországban, március elején írtunk hosszabban. Idén eddig Görögországba 152 ezer ember érkezett meg, az érkezők 37 százaléka gyerek.

A BBC jelentése szerint közben Olaszországban aggódnak, hogy a migránsok a jövőben Észak-Afrika felől, Líbiából próbálnak majd az EU-ba jutni, és akkor Olaszország lehet az érkezési célpontjuk. Az olasz Vöröskereszt képviselője, Giorgia De Acutis idén nyáron akár több százezer emberre is számít, aki Olaszországon át érkezne majd meg Európába. (BBC)



Forrás